Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Będąc na basenie nie zapomnij zadbać o swoje włosy

2017-06-02
Będąc na basenie nie zapomnij zadbać o swoje włosy Będąc na basenie nie zapomnij zadbać o swoje włosy

Nie ma znaczenia czy są czarne, rude, kręcone, krótkie czy długie, istotne jest to, aby były zdrowe. Włosy, bo o nich mowa są niezwykle ważne dla kobiety, a także dla każdego współczesnego mężczyzny.

Obecnie na rynku możemy spotkać mnóstwo kosmetyków pielęgnujących włosy. Mimo wszystko często mamy problem z doborem odpowiedniego. Sklepy kosmetyczne oferują nam cały wachlarz szamponów, odżywek. Jednak kosmetyki to nie wszystko. Niezwykle ważnym, ale często pomijanym elementem pielęgnacji jest odpowiednie suszenie.


Na co zwrócić uwagę?

Należy pamiętać, że mokre włosy są o wiele bardziej narażone na łamanie. Wiązanie w kucyk wilgotnych kosmyków skutkuje trwałymi uszkodzeniami ich struktury, a energiczne suszenie ręcznikiem sprawia, że matowieją. W związku z tym warto dokładnie, ostrożnie wysuszyć je przed wyjściem na zewnątrz.


Jak poprawnie suszyć włosy?

Pierwszym ważnym elementem jest delikatne wytarcie włosów ręcznikiem, aby woda po nich nie spływała podczas suszenia. Następnie należy uważnie przeczesać je grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach, unikając przy tym szczotki. Profesjonalni fryzjerzy zalecają suszenie włosów głową w dół, dzięki temu te przy karku nie zostaną pominięte, poza tym metoda ta doda objętości naszej czuprynie. Należy pamiętać o suszeniu włosów zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, od nasady do ich końcówek, co pozwoli na zamknięcie łusek oraz doda im naturalnego blasku. Nie należy przegrzewać jednego miejsca a także pamiętać o trzymaniu suszarki w odpowiedniej odległości tj. min. 20 cm od głowy. Powyższy proceder wymaga odrobiny czasu i chęci. Ale proszę uwierzyć – warto. Efekty widoczne są po kilku tygodniach.

Szczególnie czynność ta pomijana jest po skorzystaniu z basenu i pływalni. Użytkownicy w pośpiechu wychodzą, nie zwracając uwagi na wiszące na ścianach suszarki, które najczęściej kojarzą się z wypadającą rurą.


Nasza oferta suszarek basenowych

Obecnie, w dobie konkurencji firmy prześcigają się w zadowoleniu klienta oferując coraz lepsze produkty.

Firma WARMTEC wychodzi na przeciw i proponuje swoim nabywcom trzy modele suszarek basenowych do włosów, stawiając przy tym na jakość, wytrzymałość a tym samym zadowolenie. Wielokrotne testy dają użytkownikom pewność, najnowocześniejsza technologia – jakość, wytrzymały silnik – możliwość częstego użytkowania, automatyczne wyłączanie – oszczędność, odpowiednio dobrana moc – wydajność, banalna obsługa – szybkość, a osiągnięty cel – zadowolenie. Właśnie dlatego warto skorzystać z jednej z nich.

Także zanim w pośpiechu wybiegniemy z basenu, skorzystajmy z suszarki, która nie dość, że pozwoli nam zachować zdrowe, lśniące włosy to jeszcze pozytywnie wpłynie na ułożenie naszej fryzury. Dbajmy o swój wygląd oraz zdrowie, zawsze i wszędzie. Poświęćmy odrobinę więcej czasu dla siebie, a natura nam to sowicie wynagrodzi. Bądźmy piękni w każdym wieku.

pixel
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017

Polecane