Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Maty grzewcze pod płytki

Mata grzewcza pod płytki – idealne rozwiązanie na chłodne dni

Elektryczna mata grzewcza to możliwość stworzenia ciepłego i komfortowego wnętrza. Jeśli stale odczuwasz nieprzyjemny chłód, a wyjścia spod prysznica lub gorącej kąpieli nie są tak przyjemne, to warto postawić na maty z naszego sklepu. Mata grzewcza znacznie poprawi wygodę – zapewni wszystkim domownikom oraz Twoim gościom wyjątkową atmosferę.

Maty grzewcze pod płytki – działanie tak proste, jak ich instalacja! Poznaj jedno z prostszych systemów grzewczych idealnych do Twojego domu!

Maty grzewcze pod płytki działają na zasadzie konwersji energii elektrycznej na ciepło za pomocą kabli grzewczych, które są równomiernie rozmieszczone wewnątrz maty. Podłączenie maty do zasilania elektrycznego, powoduje przepływ prądu oraz podgrzewanie owych kabli. W wyniku tego, generowane ciepło jest równomiernie przekazywane na powierzchnię podłogi, która z kolei oddaje ciepło do pomieszczenia. W ten sposób maty grzewcze pod płytki zapewniają komfortowe ogrzewanie podłogowe.

Elektryczna mata grzewcza pod płytki zwykle sterowana jest za pomocą termostatu, który umożliwia regulowanie temperatury podłogi według indywidualnych preferencji. Termostat pozwala na utrzymanie stałej, żądanej temperatury, a także, przy zastosowaniu programowalnych termostatów, programowanie harmonogramu ogrzewania, co finalnie przyczynia się do oszczędności energii i ustawieniu temperatury w pokoju zgodnie z Twoim rytmem życia.

Mata grzewcza to produkt, który bezproblemowo obsłużysz i zamontujesz pod płytkami, zapewniając sobie ciepłą podłogę każdego dnia. Swoim działaniem znacznie poprawi korzystanie z pomieszczeń całej rodzinie! Matę możesz zamontować w dowolnym wnętrzu – bez żadnego kłopotu będzie działać w łazience, kuchni... po prostu tam, gdzie ułożono płytki!

Wybierz matę grzewczą do domu!

Maty grzewcze pod płytki to rozwiązanie zalecane dla takich rodzin, które pragną zmienić coś w swoim lokum... A co z niestandardowymi pomieszczeniami? Nie masz powodów do obaw! Mata grzewcza może być bez kłopotu ułożona do pożądanego kształtu poprzez ostrożne przecięcie i uformowanie siatki maty grzewczej.

Dzięki temu dostępne w ofercie naszego sklepu maty grzewcze, można dopasowywać ręcznie, aby pasowały do niestandardowych kształtów podłogi. Należy jednak uważać, aby nie uszkodzić kabli grzewczych podczas cięcia i układania maty!

Przed finalizacją inwestycji, upewnij się, że metraż maty grzewczej oraz jej moc działania jest adekwatna, względem metrażu podłogi w docelowym pomieszczeniu. Pozwoli to nie tylko zoptymalizować dodatkowe wydatki domowego budżetu, ale również zaważy to o wydajności samej maty.

Pamiętaj – mata grzewcza elektryczna pod płytki to system grzewczy wymagający instalacji wykonanej przez elektryka z uprawnieniami. Nie decyduj się więc za samodzielną instalację maty grzewczej, a zleć jej instalację wykwalifikowanemu elektrykowi!

Wykorzystanie mat grzewczych – gdzie sprawdzi się taki rodzaj ogrzewania?

Do największych zalet maty grzewczej można zaliczyć fakt, że dzięki różnorodnej mocy grzewczej, którą możesz dostosować względem swojego zapotrzebowania oraz metrażu pomieszczenia, w którym docelowo planujesz zamontować matę, urządzenie to może występować w nim jako samodzielny system grzewczy.

Dzięki temu, ta instalacja nie narazi Cię na dodatkowe koszta związane z ogrzewaniem. Co więcej, mata grzewcza to idealny sposób na zaoszczędzenie miejsca np. w wąskim korytarzu czy łazience, gdzie nie ma możliwości instalacji grzejnika. Ciepła podłoga zapewni komfort i przyjemność podczas codziennych czynności. Ponadto, ogrzewanie podłogowe może pomóc w utrzymaniu suchej podłogi, co pomaga utrzymać dom w lepszej kondycji.

Mata grzewcza pod płytki jest specjalnie dostosowana – jest cienka i łatwa w instalacji. Jest więc doskonałym rozwiązaniem podczas remontów, gdzie minimalna ingerencja w konstrukcję podłogi jest kluczowa. Mata grzejna pod płytki jest w szczególności zalecana w pomieszczeniach, gdzie tradycyjne systemy ogrzewania są trudne do zastosowania lub nieefektywne np. oranżerie. Na dodatek płytki bardzo dobrze przewodzą ciepło – oszczędzi to dodatkowo energię, ponieważ podłoga błyskawicznie nabierze odpowiedniej temperatury.

pixel