Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kurtyny powietrzne elektryczne

Powietrzne kurtyny z nagrzewnicą elektryczną – coś dla fanów funkcjonalności

Kurtyna powietrzna elektryczna to urządzenie, które służy do oddzielania dwóch stref o różnych parametrach powietrza, takich jak temperatura, wilgotność lub jego czystość. Działa poprzez generowanie strumienia powietrza o dużej prędkości, który przepływa w określonym kierunku. Głównym zastosowaniem owych kurtyn jest zapobieganie stratom ciepła lub chłodu poprzez oddzielenie dwóch stref o różnych temperaturach, np. w przypadku drzwi wejściowych do budynków lub hal produkcyjnych.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem kurtyny powietrznej, oferujemy Ci pełny asortyment kurtyn powietrznych ze wbudowanymi nagrzewnicami elektrycznymi. Już nigdy nie będziesz czuł bijącego z dworu chłodu podczas otwierania drzwi czy bramy.

Elektryczne kurtyny powietrzne to inwestycja na lata! W naszej ofercie znajdziesz zarówno kurtyny przeznaczone do pomieszczeń o mniejszym metrażu np. sklepy, pomieszczenia gospodarcze, jak i do tych o większej kubaturze tj. obiekty handlowe i przemysłowe.

Poznaj elektryczne kurtyny grzewcze i zyskaj komfort, na jaki zasługujesz!

Oddzielając strefy o różnej temperaturze, kurtyny powietrzne z nagrzewnicą zapobiegają pojawieniu się charakterystycznego i przeszywającego mrozu z chwilą otworzenia drzwi wejściowych. Ocieplony nawiew może również stanowić dodatkowe źródło ogrzewania i utrzymywać temperaturę w pomieszczeniu.

Kurtyna powietrzna elektryczna może zwiększyć komfort użytkowników budynków poprzez zwiększenie przepływu powietrza, co jest szczególnie korzystne w okresach letnich, kiedy temperatura wewnątrz budynku jest wyższa niż na zewnątrz.

Dzięki prostemu sterowaniu, które odbywa się głównie za pomocą zamontowanego na ścianie sterownika dołączonego do zestawu, można łatwo włączać i wyłączać urządzenie oraz swobodnie dostosować stopień nawiewu lub kierunek nadmuchu według potrzeb użytkownika.

Zastosowanie kurtyny grzewczej w przemyśle

Innymi zaletami kurtyn powietrznych jest zapobieganie wprowadzaniu do budynku zanieczyszczeń z zewnątrz, takich jak pył, dym, smog czy owady. Jest to szczególnie cenione w przypadku budynków wyposażonych w klimatyzację lub wentylację mechaniczną – nie bez przyczyny kurtyny powietrzne elektryczne znalazły szerokie zastosowanie w halach produkcyjnych do oddzielania stref roboczych.

Kurtyny powietrzne skutecznie zwiększają wydajność energetyczną budynków i zapobiegają przedostawaniu się pyłu lub pozostałych zanieczyszczeń na inne obszary, pozwalając zachować sterylność tam, gdzie jest to niezbędne. Co więcej, nasze kurtyny charakteryzują się wysoką mocą, nie powodują jednak przeciągów, a ich cicha praca nie zaburzy Twojego skupienia.

Jeśli chcesz cieszyć się latami wydajności – postaw na nasze kurtyny powietrzne z elektrycznymi nagrzewnicami!

Prosty montaż i obsługa to dodatkowe atuty modeli oferowanych na Emultimax.pl. Dla Twojej wygody oferujemy produkty o możliwości montażu nad drzwiami, na suficie lub w suficie podwieszanym. Dzięki temu kurtyna może zostać zamontowana zgodnie z wymaganiami, osobistymi preferencjami czy możliwościami przestrzeni. Pamiętaj o skompletowaniu zestawu do zabudowy!

Stawiając na kurtyny grzewcze elektryczne, zapewniasz sobie długie lata użytkowania, niezależnie od pory roku ani dnia. Zainteresowany? Też byśmy byli! Wejdź na naszą stronę i przejrzyj wszystkie dostępne modele kurtyn powietrznych!

pixel