Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy kominek elektryczny daje ciepło?

2021-09-13
Czy kominek elektryczny daje ciepło? Czy kominek elektryczny daje ciepło?

Kominki elektryczne stają się coraz popularniejsze w ostatnich latach. Na rynku dostępne są kominki ścienne, wolnostojące, narożne czy przeznaczone do zabudowy. Współczesna technologia pozwala na realistyczny efekt płomienia, a także na odgłosy palonego drewna (dzięki emulatorom dźwięku). Ale czy kominek elektryczny grzeje?

Ogrzewanie kominkiem elektrycznym

Jeżeli wybierzemy model z funkcją grzewczą - kominek będzie wstanie emitować ogrzane powietrze do pomieszczenia. Jednak powstaje pytanie - ile ciepła jest w stanie wyemitować urządzenie i czy będzie ono wystarczające do ogrzania pomieszczenia?

  • wkłady kominkowe dostępne na rynku cechują się zazwyczaj mocą grzewczą w zakresie od 1000W do 2000W.
  • zapotrzebowanie cieplne średnio docieplonego budynku wynosi 100W na m2, co przy wysokości pomieszczenia nie większej niż 2,7 m pozwoli kominkowi o mocy 2000W odczuwalnie ogrzać pomieszczenie o wielkości nie przekraczającej 20m2.
  • dla nowoczesnego budownictwa ze względu na wyższy stopień ocieplenia przyjmuje się wartości rzędu nawet 50 W/m2, co pozwoli temu samemu urządzeniu ogrzać pomieszczenie o powierzchni do 40 m2.
  • dystrybucja ciepła odbywa się za pośrednictwem termowentylatora, czyli grzałki elektrycznej z wentylatorem, który również odpowiada za oddawanie ciepła do otoczenia,
  • za regulację temperatury odpowiada wbudowany termostat, umożliwiając dostosowanie temperatury do pożądanych wartości,
  • termostat może mieć charakter manualny - czyli regulowany przy pomocy pokrętła lub elektroniczny pozwalając ustawić konkretną wartość temperatury z dokładnością do 1 st. C.

Zainteresowany kominkiem z funkcją grzania?

Zobacz nasz film z poradami o kominkach elektrycznych

pixel
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 1538 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-30
sprawna i szybka realizacja. już zamontowany i działa.
2023-05-30
Zamówienie przebiegło bardzo sprawnie. Towar otrzymałem szybko. Klimatyzator warmtec kpw 35 działa jak należy