Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy osuszacz powietrza jest szkodliwy?

2021-09-13
Czy osuszacz powietrza jest szkodliwy? Czy osuszacz powietrza jest szkodliwy?

Osuszacz powietrza pomaga pozbyć się wilgotnego powietrza zarówno w warunkach domowych jak i budowlanych. Osuszacz wciąga wilgotne powietrze za pomocą wentylatora. Powietrze zostaje skroplone i trafia do zbiornika na skropliny, a suche powietrze zostaje wydmuchiwane do pomieszczenia. Wiele osób zastanawia się nad szkodliwością osuszacza, zatem wyjaśniamy z czego to wynika i jak jest naprawdę.

  • niektóre oczyszczacze powietrza posiadają jonizator oraz lampy UV. W zależności od zastosowanych lamp, mogą ale muszą wydzielać one ozon, który jest szkodliwy dla organizmu człowieka. Jednak zazwyczaj generowana ilość jest na tyle niewielka, że nie zagraża zdrowiu człowieka. Osuszacze marki Warmtec nie posiadają tych elementów, dzięki czemu nie wydzielają ozonu i są bezpieczne.
  • osuszacze powietrza w związku ze swoją funkcją doprowadzają do wymiany powietrza z wilgotnego na suche, które jednocześnie jest powietrzem czystym - mimo iż od oczyszczania powietrza są osuszacze powietrza. Warto pamiętać, że w pełni sterylne powietrze nie jest zdrowe, ponieważ doprowadza do spadku odporności organizmu usypiając nasz organizm. Dlatego długotrwałe, nadmierne korzystanie z osuszacza oraz przesuszanie powietrza nie jest dla nas korzystne.

Należy pamiętać o stosowaniu urządzeń zgodnie z instrukcją. Osuszacze są stworzone aby pomagać, a nie szkodzić. Zatem jeśli korzystamy z nich zgodnie z przeznaczeniem, nie musimy martwić się o wydzielanie szkodliwych związków czy przesadnie jałowe powietrza. Dodatkowo należy wspomnieć, iż o wiele bardziej szkodliwe jest zbyt wilgotne powietrze, które przyczynia się do rozwoju pleśni i grzybów, które z kolei powodują infekcje dróg oddechowych i inne problemy ze zdrowiem. Osuszacze dostępne na naszej stronie nie posiadają lamp, ani jonizatorów, a jeśli są używane zgodnie z przeznaczeniem są w 100% bezpiecznymi urządzeniami.

pixel
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 2042 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-22
Wszystko sprawnie. Polecam sprzedawcę
2023-09-19
Wszystko sprawnie i szybko Działa jak trzeba