Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak działa osuszacz powietrza?

2021-09-13
Jak działa osuszacz powietrza? Jak działa osuszacz powietrza?

Jak działa osuszacz powietrza?

Osuszacz powietrza to urządzenie, które pomaga pozbyć się wilgotnego powietrza zarówno w warunkach domowych jak i budowlanych. Jeśli masz stały problem z wolnoschnącym praniem, wilgocią lub chcesz przyspieszyć prace remontowe, osuszacz z pewnością pomoże Ci w rozwiązaniu tych problemów - ale jak działa te magiczne urządzenie?

Dokładny proces zależny jest od rodzaju, modelu oraz budowy urządzenia, jednak pewne cechy procesu są do siebie zbliżone. Poniżej przeczytasz o etapach działania osuszacza powietrza.

  • Pierwszym etapem pracy urządzenia jest zasysanie wilgotnego powietrza do oczyszczacza. Dzieje się to za pomocą wentylatora, który wciąga powietrze do układu chłodniczego.
  • Niektóre osuszacze posiadają filtry przez które przechodzi powietrze, zanim trafi do wnętrza urządzenia. Dzięki temu wychodzące w późniejszym etapie powietrze jest nie tylko suche, ale również czyste. Przykładem osuszacza z filtrami jest Warmtec OP-50.
  • Następnie za pomocą parownika i skraplacza powietrze przekształcane jest w ciecz. W procesie tym uczestniczy kompresor lub sprężarka, która pozwala sprężyć parę wodną w wodę.
  • Skroplona woda trafia do zbiornika na skropliny (np. ODT-35) lub wężykiem odpływowym odprowadzana jest na bieżąco (np. OP-80).
  • Osuszone powietrze zostaje wyprowadzane z urządzenia do pomieszczenia.

Podsumowując, osuszacz wciąga wilgotne powietrze za sprawą wentylatora, które w urządzeniu zostaje skroplone i trafia do zbiornika na skropliny, a suche powietrze zastępuje je w pomieszczenie.

pixel
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 1538 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-06-03
Bardzo polecam!
2023-06-02
Bardzo szybko zrealizowane, wysłane, produkt się zgadzał, nie można więcej oczekiwać. Na mały minus nieco porysowana rama ewidentnie jeszcze na produkcji(mogę załączyć zdjęcia) ale jest to od strony montażowej niewidocznej więc nie szkodzi :)