Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak ustawić osuszacz powietrza?

2021-09-13
Jak ustawić osuszacz powietrza?

Jak ustawić osuszacz powietrza?

Jeśli tu jesteś to prawdopodobnie posiadasz już osuszacz powietrza. Wiesz zatem,że jest to urządzenie, które umożliwia pozbycie się wilgoci na ścianach, przyspiesza prace remontowe czy też pozwala na szybsze schnięcie prania. A jeśli nie wiesz jeszcze jak ustawić osuszacz - przeczytasz o tym poniżej.

Co zrobić przed uruchomieniem osuszacza?

  • zamknij wszystkie drzwi i okna (zwiększy to wydajność pracy urządzenia),
  • zachowaj odległość od ścian od 0,2m do 0,5m lub ustaw osuszacz na środku pomieszczenia,
  • nie przykrywaj wlotu ani wylotu urządzenia,
  • przestawiając osuszacz powietrza rób to w pozycji pionowej i ustaw go stabilnie na równej powietrzni,
  • ustaw urządzenie w bezpiecznej odległości od urządzeń grzewczych, aby nie narazić urządzenia na przegrzanie i nie zmniejszyć wydajności osuszacza przez wykrycie suchego powietrza,
  • pamiętaj aby sprawdzić w instrukcji minimalną wymaganą temperaturę pracy urządzenia,
  • jeśli masz problem z wilgocią w łazience, możesz ustawić urządzenie w pobliżu wanny/prysznica, jednak pamiętaj aby osuszacz nie był narażony na bezpośrednie działanie wody.

Kwestie ustawienia mamy już za sobą. Teraz przejdziemy do podobnego tematu - czyli jakie ustawienia dla osuszacza powietrza wybrać.

Jak nastawić osuszacz?

Optymalny poziom wilgotności dla zamkniętych pomieszczeń to od ok. 30% do ok. 60%. Powyżej tego poziomu powinno się osuszać powietrze, aby zapobiec złemu samopoczuciu oraz powstawania grzybów, pleśni. Należy również pamiętać o wpływie temperatury na wilgotność powietrza. Im wyższa temperatura tym powietrze będzie bardziej suche.

Każdy osuszacz ma inne funkcje i możliwości. Na niektórych osuszaczach domowych (np. ODT-35 lub ODT-50) można ustawić pożądany poziom wilgotności powietrza procentowo. Możliwe jest również ustawienie pracy w trybie ciągłym lub z nastawą czasową. Oprócz możliwości ustawienia parametrów na panelu sterowania, część urządzeń posiada funkcję sterowania WiFi, dzięki czemu osuszaczem można sterować z dowolnego miejsca. Nastawa urządzenia zależy od indywidualnych potrzeb i konkretnego urządzenia, dlatego przed uruchomieniem zapoznaj się z instrukcją producenta.

pixel
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 1538 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-06-03
Bardzo polecam!
2023-05-30
Zamówienie przebiegło bardzo sprawnie. Towar otrzymałem szybko. Klimatyzator warmtec kpw 35 działa jak należy