Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaka nagrzewnica wodna do warsztatu?

2023-09-27
Jaka nagrzewnica wodna do warsztatu?

Starannie dobrana i wydajna nagrzewnica wodna z wentylatorem, to urządzenie, dzięki któremu można zadbać o ogrzewanie warsztatu, pomieszczenia produkcyjnego, magazynu czy też sklepu. W tym artykule eksperci Emultimax wskażą na to, czym charakteryzuje się takie urządzenie oraz na co zwrócić uwagę przy jego zakupie. Ponadto przedstawimy kilka rekomendowanych modeli z naszej oferty.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami.

Czym jest nagrzewnica wodna?

Nagrzewnica wodna to urządzenie, które zaprojektowano do ogrzewania pomieszczeń. Na rynku dostępne są modele o różnych parametrach technicznych, w tym urządzenia przeznaczone do pracy w skali przemysłowej. Ogrzewanie pomieszczenia następuje za pomocą gorącej wody. W nagrzewnicy znajduje się wentylator, który odpowiada za rozprowadzanie energii cieplnej po pomieszczeniu. Atutem tego typu nagrzewnic są ich niewielkie rozmiary, relatywnie wysoka wydajność oraz szeroki potencjał zastosowania. Doskonale sprawdzają się m.in. to ogrzewania warsztatów samochodowych czy też innych pomieszczeń roboczych.

Dlaczego warto zainwestować w nagrzewnicę wodną do warsztatu?

Właściciele warsztatów stają przed wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest zapewnienie ogrzewania w pomieszczeniu, gdzie nie ma tradycyjnego systemu grzewczego. To niezwykle ważne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdzie niskie temperatury na zewnątrz wpływają na ochłodzenie pomieszczenia i mogą powodować zagrożenie dla pracowników. Aby temu zapobiec, warto zainwestować w wysokiej jakości nagrzewnicę wodną.

Urządzenie to cieszy się dużą popularnością wśród świadomych klientów. Wszystko dlatego, że woda jest lepszym nośnikiem ciepła niż powietrze. Ponadto specyfika działania nagrzewnicy pozwala na szybkie i skuteczne rozprowadzanie ciepła po całym warsztacie, a nie tylko na punktowe ogrzewanie. To kluczowe zalety, które sprawiają, że tego typu urządzenia stanowią atrakcyjną alternatywę dla klasycznych grzejników elektrycznych. Z powodzeniem poradzą sobie nawet z ogrzaniem większych pomieszczeń, jednak wtedy należy postawić na urządzenia charakteryzujące się odpowiednio większą mocą.

Co wziąć pod uwagę przy zakupie nagrzewnicy do ogrzania warsztatu?

Warto zastanowić się nad tym, jaka wodna nagrzewnica powietrza do warsztatu będzie najlepsza. Przed podjęciem decyzji zakupowej należy dokładnie zapoznać się z kluczowymi parametrami technicznymi i funkcjonalnościami urządzenia, a następnie dobrać sprzęt bezpośrednio do swoich potrzeb. Poniżej wymieniono kilka kluczowych właściwości, z którymi warto się lepiej zapoznać.

Zakres mocy grzewczej

Jednym z kluczowych parametrów nagrzewnicy wodnej jest jej moc grzewcza. Wpływa ona na wydajność danego urządzenia oraz jego potencjał w kontekście ogrzania wybranego pomieszczenia. Na rynku dostępne są modele, w których można regulować moc grzewczą i dostosowywać ją do swoich potrzeb. Z doświadczenia wiemy, że warsztaty często są pomieszczeniami o słabszej izolacji termicznej. Tym samym niezbędne jest zwrócenie uwagi na ich wielkość i dostosowanie parametrów technicznych urządzenia do kubatury wnętrza (metraż + wysokość pomieszczenia). Wpływa to bezpośrednio na komfort codziennej pracy i optymalizację kosztów związanych z ogrzewaniem. Jeżeli jednak warsztat jest stosunkowo mały, to z powodzeniem poradzi sobie z tym nagrzewnica o mniejszej mocy. Standardowa moc tego typu urządzeń mieści się w przedziale 10-35 kW.

Przepływ powietrza

Wskaźnik przepływu powietrza wskazuje bezpośrednio na to, w jakim czasie dojdzie do wymiany powietrza w pomieszczeniu i jego ogrzania. Dużym powodzeniem w przypadku warsztatów cieszą się urządzenia, które mają ten parametr nawet na poziomie 3900 m3/h. z powodzeniem pozwoli to na szybkie i wydajne ogrzanie pomieszczeń o dużej przestronności i powierzchni. Tym samym tego typu nagrzewnice wodne doskonale sprawdzają się w różnego typu warsztatach.

Prędkość obrotowa

Prędkość obrotowa wentylatora wskazuje na to, z jaką wydajnością będzie pracowała nagrzewnica. Wpływa to również na poziom hałasu, który generuje urządzenie. Ten parametr może mieć kluczowe znaczenie w przypadku pomieszczeń i warsztatów, gdzie wykonuje się precyzyjne zadania wymagające skupienia. Ponadto długotrwałe przebywanie w warunkach hałasu wpływa negatywnie na zdrowie i komfort pracowników, dlatego nie wolno tego bagatelizować. Przed finalizacją zakupu warto sprawdzić głośność pracy urządzenia przy różnych ustawieniach i dopasować to bezpośrednio do swoich potrzeb.

Dodatkowe funkcje i parametry

Przy zakupie warto sprawdzić, czy dana nagrzewnica pozwala na nawiewanie powietrza o wysokiej temperaturze przy niskiej temperaturze czynnika grzewczego. Takie połączenie gwarantuje bardzo wysoką wydajność. Im lepszy wskaźnik w tym zakresie, tym lepiej.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na jakość wykonania urządzenia. Powinno być wykonane ze starannie dobranych i wytrzymałych materiałów. Dotyczy to m.in. obudowy, która w warunkach pracy warsztatowej może być szczególnie narażona na uszkodzenia mechaniczne. Dużym powodzeniem wśród świadomych klientów cieszą się nagrzewnice z obudową wykonaną ze spienionego polipropylenu EPP. Jako kupujący możesz również sprawdzić potencjał regulowania kierowania nawiewanego powietrza. Regulacja tego parametru pozwala na precyzyjne podawanie ciepłego powietrza w warsztacie. Wydaje się, że to kluczowe aspekty, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie nagrzewnicy wodnej do warsztatu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować się z ekspertem Emultimax, który pomoże Ci w podjęciu właściwej decyzji zakupowej.

Skorzystaj z oferty Emultimax

Jeżeli planujesz zakup wysokiej jakości nagrzewnicy wodnej do ogrzewania warsztatu lub innego pomieszczenia, to zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Eksperci Emultimax przygotowali dla Ciebie starannie wyselekcjonowane urządzenia, które spełniają najwyższe rynkowe standardy. Wśród rekomendowanych przez nas modeli znajdują się: Sonniger Heater Condens CR1 10-35kW, Sonniger Heater Condens CR1 10000-35000 W, Sonniger Heater Condens CR ONE 5-25kW, Sonniger Heater One 5-20kW i Sonniger Heater Condens CR ONE 5000-25000 W. Zapraszamy do zakupów w Emultimax.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023

Polecane

pixel