Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaki osuszacz powietrza do domu?

2023-09-27
Jaki osuszacz powietrza do domu?

Zbyt wysoka wilgotność powietrza w pomieszczeniu przekłada się pogorszony komfort codziennego życia i może powodować problemy zdrowotne. Problem ten może dotyczyć zarówno starego, jak i nowego budownictwa. Jednym ze sposobów na jego rozwiązanie jest inwestycja w starannie dobrany osuszacz powietrza.

W tym artykule eksperci Emultimax wskażą na to, jakie aspekty wziąć pod uwagę przy zakupie tego urządzenia.

Osuszacz powietrza - czym jest?

Osuszacz powietrza to praktyczne urządzenie, dzięki któremu w prosty sposób można poprawić atmosferę w pomieszczeniu. Zadaniem tego sprzętu jest absorbowanie nadmiernej wilgoci z powietrza. Wybrane modele posiadają również filtry wstępne, które są w stanie zatrzymywać kurz czy też sierść zwierząt. To, jaki osuszacz powietrza do domu wybrać, zależy od wielu czynników. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się parametrami technicznymi i wydajnością. W związku z tym decyzję zakupową warto poprzedzić dokładną analizą. Urządzenia te wykorzystuje się zarówno w pomieszczeniach sypialnianych, salonach, biurach, jak i domowych łazienkach, pralniach i suszarniach. Potencjał ich zastosowania jest bardzo szeroki.

Dlaczego warto kupić osuszacz powietrza?

Urządzenie tego typu warto kupić przynajmniej z kilku powodów. Problem nadmiernej wilgoci może dotyczyć zarówno mieszkań, kamienic, jak i domów. Im słabszej jakości wentylacja, tym większa wilgoć będzie utrzymywać się we wnętrzach. Wpływ na poziom wilgotności mają również nawyki mieszkańców oraz specyfika użytkowania wybranych pomieszczeń.

Osuszacz powietrza kupuje się m.in. ze względu na zdrowie. Z urządzeniem tym dużo łatwiej zadbać o optymalną atmosferę w pomieszczeniu. W ten sposób minimalizuje się ryzyko rozwoju szkodliwych grzybów i pleśni, które mogą powodować poważne problemy zdrowotne.

Ponadto osuszacze powietrza są niezwykle pomocne wtedy, gdy w pomieszczeniu panują słabe warunki do suszenia ubrań lub chcemy przyspieszyć ten proces. Modele oferowane przez Emultimax doskonale sprawdzą się w tym zakresie.

Oczywiście osuszacz powietrza ma również korzystny wpływ na stan techniczny budynku. Długo utrzymująca się nadmierna wilgoć może negatywnie wpływać na stan materiałów budowlanych oraz osłabiać ich właściwości techniczne. Unikniesz tego problemu, wybierając wysokiej jakości osuszacz powietrza z oferty przygotowanej przez ekspertów Emultimax.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie osuszacza powietrza?

Wiele osób zastanawia się, jaki osuszacz powietrza wybrać do mieszkania lub domu wybrać? Tak naprawdę urządzenie powinno być maksymalnie dopasowane do potrzeb inwestora oraz specyfiki danego pomieszczenia. Na rynku dostępne są modele, które różnią się budową, specyfiką działania oraz parametrami technicznymi. Poniżej wymieniamy kluczowe aspekty, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie.

Rodzaj urządzenia

Oczywiście pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego rodzaju urządzenia. W przypadku urządzeń przeznaczonych do użytku w domowych warunkach, wymienia się trzy podstawowe rodzaje, które w kilku zdaniach opisano poniżej.

Osuszacz absorpcyjny

Modele tego typu najlepiej sprawdzają się z mniejszych pomieszczeniach. W ich budowie wykorzystano tzw. rotor, który pobiera nadmierną wilgoć zawartą w powietrzu. Następnie dochodzi do jej skroplenia i odprowadzenia do dedykowanego zbiornika. Dużym atutem tego rozwiązania jest to, że ociepla on wydmuchiwane powietrze. Nieduże rozmiary osuszacza wpływają na jego poręczność oraz ograniczoną wydajność. Właśnie dlatego rekomenduje się w przypadku małych pomieszczeń, w tym m.in. piwnicy.

 

Osuszacz kondensacyjny

Pod względem wydajności rekomendowane są osuszacze kondensacyjne. One również pobierają wilgoć z powietrza, a następnie transportują skropliny do pojemnika. W urządzeniu zamontowano kompresor. Właśnie tego typu urządzenia posiadamy w ofercie przygotowanej przez ekspertów Emultimax. Ten typ osuszaczy rekomendowany jest w przypadku pobierania wilgoci w pomieszczeniach, gdzie temperatura przekracza 20 stopni. Wówczas urządzenie uzyskuje maksymalną wydajność. Ze względu na jego rozmiary, osuszacz ten rekomendowany jest w domach lub dużych mieszkaniach.

Osuszacz chłodniczy

Ostatnim z rekomendowanych modeli są osuszacze chłodnicze, które nie tylko pozbywają się wilgoci z powietrza, ale również je chłodzą. Ta ostatnia funkcjonalność jest kluczowa w przypadku letnich upałów i pomieszczeń, gdzie ze względu na specyfikę ich użytkowania panuje podwyższona temperatura powietrza. Urządzenia te stosuje się przede wszystkim w łazienkach i ciepłych pomieszczeniach.

Kluczowe parametry techniczne

Interesuje Cię osuszacz powietrza do domu? Jaki wybrać, aby zapewnić sobie optymalne użytkowanie i zadbać o swój komfort? W procesie zakupowym niezwykle ważne jest zapoznanie się z parametrami technicznymi dostępnych urządzeń. Ze względu na koszty eksploatacji oraz wydajność urządzenia ważna jest jego moc. W przypadku stosowania osuszacza w pomieszczeniach mieszkalnych koniecznie zwróć uwagę na poziom hałasu, który będzie on generował. Zbyt głośny osuszacz może wpłynąć negatywnie na komfort codziennego życia czy też utrudniać wykonywanie obowiązków służbowych.

Kolejny istotny aspekt to zakres temperatur, w których osuszacz może prawidłowo pracować. Dostosuj to do typu danego pomieszczenia. Ponadto wybrane modele mogą pracować tylko w określonym zakresie wilgotności powietrza. Każdy kupujący powinien zapoznać się z dodatkowymi funkcjonalnościami urządzenia, w tym m.in. z panelem sterującym, ewentualnymi wskaźnikami na panelu, higrometrem czy też alarmem sygnalizującym zapełnienie zbiornika. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości rekomendujemy kontakt z ekspertem Emultimax, który pomoże Ci w podjęciu właściwej decyzji zakupowej.

Zapraszamy do zakupów w Emultimax

Jako Emultimax od lat dystrybuujemy wydajne urządzenia grzewcze i chłodnicze. W naszej ofercie przygotowaliśmy również starannie dobrane osuszacze powietrza do użytku domowego. Wśród rekomendowanych przez nas modeli znajdują się m.in.: Warmtec ODT-50, Warmtec ODT-35N, Warmtec ODT-25N, Warmtec ODT-20, Warmtec ODT-12N.

Zapraszamy do zapoznania się z ich parametrami technicznymi oraz do zakupu urządzeń w Emultimax.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023

Polecane

pixel