Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Osuszacz powietrza do domu - seria Warmtec ODT

2020-11-23
Osuszacz powietrza do domu - seria Warmtec ODT Osuszacz powietrza do domu - seria Warmtec ODT

Problem zbyt dużej wilgotności powietrza w domu może dotknąć każdego z nas. Jego skutki mogą być widoczne gołym okiem na ścianach, jak również odbić się niekorzystnie na naszym samopoczuciu.

W okresie zimowym często bywa tak, że unikamy wietrzenia pomieszczeń, aby zapobiec stratom ciepła. Jednocześnie nie rezygnujemy z typowych czynności dnia codziennego, takich jak suszenie prania czy gotowania, które znacząco podwyższają poziom wilgoci w powietrzu.

Przyjmuje się, że optymalny poziom wilgotności powietrza zawiera się w granicach od 40-60%. Wzrost powyżej tej wartości może przyczynić się do powstawania różnego typu uciążliwości.

Skutki zbyt dużego poziomu wilgotności powietrza

Duża wilgotność powietrza w domu przyczynia się do:

 • powstawania grzybów i pleśni na ścianach,
 • utrzymywania nieprzyjemnych zapachów “stęchlizny” w pomieszczeniu,
 • rozwoju szkodliwych dla zdrowia alergenów i bakterii,
 • skraplania wody na szybach,
 • zwiększenia kosztów ogrzewania - mokre ściany są słabym izolatorem ciepła,
 • spowolnienia procesu schnięcia ubrań po praniu, jak również powierzchni po pracach remontowych.

Wobec tego, czy istnieją sposoby eliminacji problemu nadmiernej wilgoci w pomieszczeniu? Zdecydowanie tak, jednak wymagają lokalizacji źródeł jej powstawania.


Przyczyny nadmiernej wilgotności powietrza w pomieszczeniu

Zbyt duży poziom wilgoci w domu może mieć różne źródła. Do najczęstszych zalicza się:

 • niesprawna wentylacja,
 • niedostateczna hydroizolacja budynku,
 • wilgoć pochodząca z niedoschniętych tynków i posadzek,
 • brak izolacji cieplnej,
 • nieszczelny dach,
 • zalanie, powódź.

W części powyższych przypadków źródło powstawania wilgoci można wyeliminować, np. poprzez ocieplenie budynku lub fizyczną eliminację miejsca jej ingerencji.

Jednak niekiedy przyczyna jest niemożliwa do eliminacji lub ma charakter całkowicie losowy, np. w przypadku zalania lub powodzi.

W takich przypadkach nadmiaru wilgoci w prosty sposób możemy pozbyć się przy pomocy osuszacza powietrza.

Firma Warmtec wprowadzając na rynek osuszacze serii ODT dała możliwość wyboru klientom urządzenia ściśle dostosowanego do ich potrzeb - a jednocześnie w znanym sobie stylu wyposażyła urządzenia w opcje oraz elementy gwarantujące jak najwyższą wygodę użytkowania.


Skuteczne rozwiązanie w walce z wilgocią - domowe osuszacze powietrza Warmtec ODT

Osuszacze Warmtec z serii ODT wyemitowane zostały w 4 wariantach o oznaczeniach:

Każdy z modeli różni się parametrami i przeznaczony jest do pracy w pomieszczeniach o różnej wielkości, jednak ich wspólnym mianownikiem jest nowoczesność i skuteczność zastosowanych rozwiązań.


Przykładowe zastosowanie osuszacza powietrza

 • rozwiąże problem zaparowanych szyb,
 • wyeliminuje zawilgocenie ścian,
 • zmniejszy poziom wilgoci w pomieszczeniu,
 • zapobiegnie rozwojowi szkodliwej pleśni i grzybów,
 • wspomoże suszenie zalanego pomieszczenia,
 • przyspieszy suszenie ubrań,
 • osuszy podtopiony garaż czy piwnicę,
 • przyspiesza schnięcie tynków, farb, wylewek, itp.

Elektroniczna regulacja poziomu wilgotności powietrza

Pierwszym elementem wartym podkreślenia jest elektroniczna regulacja poziomu wilgotności powietrza w trybie osuszania. Dzięki niej jesteśmy w stanie określić w wartościach procentowych pożądany - w zależności od bieżących potrzeb - poziom wilgoci powietrza panujący w pomieszczeniu.

Zakres regulacji poziomu wilgotności wynosi od 35%RH - 80%RH - tym samym osuszacz sprawdzi się zarówno w niewielkiej redukcji wilgoci w salonie, jak i bardziej wymagających przypadkach, np. suszarniach oraz nieocieplonych pomieszczeniach.

Osuszacze mogą również pracować w trybie ciągłego osuszania - co oznacza nieustanną pracę bez względu na poziom wilgotności w pomieszczeniu. Ponadto modele ODT-12 oraz ODT-20 oferują wybór dodatkowych trybów:

 • tryb suszenia ubrań
 • tryb cyrkulacji

Opcja ta pozwala znacznie skrócić czas wysychania ubrań, a jednocześnie - w przypadku dużej wilgoci w pomieszczeniu - niweluje nieprzyjemny zapach absorbowany przez tkaninę ubrań.

Natomiast w gorące, letnie dni, urządzenie z powodzeniem sprawdzi się w roli wentylatora generując przyjemny ruch powietrza w pomieszczeniu bez zmiany jego wilgotności.


Wygoda użytkowania - osuszacze powietrza Warmtec ODT

W osuszaczach powietrza Warmtec ODT duży nacisk położono na wygodę oraz prostotę użytkowania. Skropliny powstałe w procesie osuszania powietrza mogą być odprowadzane z urządzenia na 2 sposoby:

 • Skropliny powstałe w procesie osuszania gromadzone są w zbiorniku na wodę, po którego zapełnieniu urządzenie daje sygnał dźwiękowy informujący o konieczności jego opróżnienia. W zależności od poziomu wilgoci w pomieszczeniu, pojemnik może być napełniany w różnym czasie.
 • Opcja ciągłego drenażu pozwala wyeliminować konieczność okresowego opróżniania zbiornika. Wystarczy podłączyć wężyk odpływowy do otworu drenażowego, by wszystkie skropliny odprowadzane były z urządzenia na bieżąco, gwarantując wygodę, a co najważniejsze - ciągłość procesu osuszania.

We wszystkich osuszaczach Warmtec ODT zastosowano niezwykle wygodne rozwiązanie pod postacią zmywalnych filtrów powietrza. W przypadku zakurzenia wystarczy wyciągnąć filtr i zwyczajnie go odkurzyć, natomiast w przypadku bardziej uciążliwych zabrudzeń umycie filtra w ciepłej wodzie powinno rozwiązać problem.


Zobacz prezentację osuszaczy powietrza z serii Warmtec ODT


Opcja sterowania Wi-Fi - steruj gdziekolwiek jesteś!

 • Osuszacze powietrza z serii Warmtec ODT wyposażone zostały w opcję sterowania za pośrednictwem sieci Wi-Fi poprzez aplikację Tuya Smart.
 • Dzięki niej sterowanie urządzeniem staje się jeszcze prostsze - z poziomu smartfona możemy w prosty sposób ustawić pożądany tryb pracy, a za pomocą przycisków “+” i “-” określać docelowy poziom wilgotności powietrza.
 • Dodatkowo wyświetlane są dwa poziomy wilgotności - docelowy oraz ten aktualnie panujący w pomieszczeniu sprawiając, że mamy możliwość obserwacji efektów pracy urządzenia.
 • Interfejs aplikacji jest przejrzysty i niezwykle intuicyjny w obsłudze, dając dostęp do wszystkich opcji sterowania urządzeniem.
 • Łączność Wi-Fi pozwala na sterowanie urządzeniem z dowolnego miejsca - nawet, gdy jesteśmy poza domem.

Porównanie podstawowych parametrów osuszaczy Warmtec ODT

ODT-12 ODT-20 ODT-35 ODT-50
Zużycie energii 216W 300W 440W 580W
Wydajność osuszania (litry/doba) do 12l do 20l do 35l do 50l
Maksymalna powierzchnia do 15 m2 do 35 m2 do 40 m2 do 65 m2
Przepływ powietrza 60 m3/h 170 m3/h 200 m3/h 310 m3/h
Pojemność zbiornika 2,2l 4,2l 3,8l 6,8l

Reasumując, osuszacze powietrza Warmtec ODT to urządzenia gwarantujące zdecydowane obniżenie poziomu nadmiernej wilgoci w pomieszczeniu.

Możliwość wyboru spośród czterech dostępnych modeli o różnych parametrach pozwala dobrać urządzenie odpowiednie do wielkości i rodzaju pomieszczenia.

Firma Warmtec na przestrzeni lat wyrobiła sobie pozycję lidera w branży elektrycznych urządzeń grzewczych słynąc z produktów wysokiej jakości, dlatego też należy spodziewać się, że osuszacze powietrza Warmtec z serii ODT będą jednymi z chętniej wybieranych tego typu urządzeń wśród klientów.

pixel
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020

Polecane