Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Piece akumulacyjne Dimplex VFE - nowoczesne podejście w ogrzewaniu

2020-10-28
Piece akumulacyjne Dimplex VFE - nowoczesne podejście w ogrzewaniu Piece akumulacyjne Dimplex VFE - nowoczesne podejście w ogrzewaniu

Piece akumulacyjne VFE są nowością na rynku wprowadzoną przez firmę Dimplex- czołowego producenta urządzeń grzewczych. Wraz z kolejnymi produktami udowadnia, że w pełni rozumie i spełnia oczekiwania klientów, dostosowując urządzenia w taki sposób, aby spełniały najbardziej zindywidualizowane potrzeby.

Sama zasada działania pieca pozostała niezmienna - piec wykorzystuje tańszą taryfę prądu w trakcie ładowania, by oddawać ciepło w dowolnym momencie - bez konieczności poboru prądu w porze, kiedy energia jest droższa.

Więcej na temat działania pieca akumulacyjnego przeczytasz klikając w poniższy odnośnik.

Solidna, estetycznie wykonana obudowa w kolorze białym sprawia, że urządzenie mimo surowości kształtów prezentuje się niezwykle dobrze i nowocześnie.

Dimplex VFE - paleta możliwości na codzień

W modelach z serii VFE duży nacisk położono przede wszystkim na wygodę użytkowania oraz wszechstronną integrację z urządzeniami wspomagającymi pracę pieca.

Przyszłościowe myślenie producenta objawia się w kompatybilności pieców VFE z systemami Smart Grid - czyli inteligentnymi sieciami energetycznymi, które przeżywają okres dynamicznego rozwoju i w niedalekiej przyszłości mają szansę stać się użytkowane na masową skalę.

System Smart Grid można scharakteryzować jako dostarczanie odbiorcom usług energetycznych z powszechnym wykorzystaniem środków IT. Ta nowoczesna technologia komunikacyjna umożliwia integrację różnych części systemu energetycznego (również ze źródeł odnawialnych) w inteligentną sieć, optymalizując i koordynując jej pracę. Tym samym możliwe jest zwiększenie efektywności przy jednoczesnej redukcji kosztów.

Piece z serii VFE wyposażono w niezwykle uniwersalny sterownik ładowania współpracujący z urządzeniami starszego typu, który może przetwarzać sygnały AC i DC, dzięki czemu stanowi idealne rozwiązanie dla już istniejących instalacji.

Piece z serii VFE wyposażono w niezwykle uniwersalny sterownik ładowania współpracujący z urządzeniami starszego typu, który może przetwarzać sygnały AC i DC, dzięki czemu stanowi idealne rozwiązanie dla już istniejących instalacji.

 • programator dzienny z możliwością ustawienia do 4 automatycznych zmian temperatury w ciągu dnia oraz programator tygodniowy z pewnością są funkcjami, które pozwolą cieszyć się niemal bezobsługowym użytkowaniem pieca.

Jeśli fabryczny regulator nie spełnia naszych oczekiwań, producent przewidział możliwość integracji z regulatorem zewnętrznym, czyniąc z pieca VFE urządzeniem naprawdę elastycznym i dopasowanym do potrzeb odbiorcy.

Sam wyświetlacz panelu sterującego umiejscowiony jest na froncie urządzenia. Jego obsługa jest wyjątkowo prosta i intuicyjna sprawiając, że programowanie pieca nie sprawia żadnych trudności.

Funkcja zbliżeniowa załącza podświetlenie wyświetlacza tylko na czas zmiany parametrów, tym samym nie ma obaw o zakłócanie snu przez rażące światło panelu.


Charakterystyka pieców z serii Dimplex VFE

 • są kompatybilne z centralnymi sterownikami ładowania różnego typu,
 • ich współpraca to zasługa elektronicznego, zintegrowanego regulatora ładowania AC/DC oraz opcji dostosowania sygnału ED w sterownikach AC,
 • dedykowane do użytkowania jako część systemów z inteligentnymi koncepcjami sterowania,
 • wbudowany regulator temperatury pokojowej,
 • możliwość podłączenia zewnętrznego termostatu pokojowego,
 • wyposażony w samouczący się system automatycznego ładowania (poziom naładowania określany w trybie automatycznym w odniesieniu do temperatury pomieszczenia) - możliwość instalacji bez centralnego sterownika ładowania,
 • funkcja "otwarte okna" - zmniejsza moc grzewczą po wykryciu nagłego spadku temperatury,
 • pełne skumulowanie energii w czasie 8-godzinnego cyklu ładowania,
 • sygnał napięcia sterującego opcjonalnie DC 0,91- 1,43 V lub AC 230 V, % ED
 • prosta w obsłudze aplikacja instalatora służąca do uruchamiania, serwisu i usuwania usterek.
pixel
Pokaż więcej wpisów z Październik 2020

Polecane

Dimplex VFE 20 K 2kW

Dimplex VFE 20 K 2kW

5 169,69 zł brutto3 878,00 zł brutto
Dimplex VFE 30 K 3kW

Dimplex VFE 30 K 3kW

5 777,31 zł brutto4 333,00 zł brutto
Dimplex VFE 50 K 5kW

Dimplex VFE 50 K 5kW

7 297,59 zł brutto5 474,00 zł brutto