Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Oczyszczacz powietrza do gabinetu lekarskiego - jaki wybrać?

2020-04-15

Koronawirus, a dostępność produktów do profilaktycznej ochrony zdrowia

Analizując obecną sytuację, związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, można zaobserwować duży nacisk ze strony państwa na zachowywanie podstawowych czynności profilaktycznych związanych ze zmniejszeniem ryzyka zakażenia koronawirusa tj.:

 • częste mycie rąk z mydłem lub środkiem dezynfekującym na bazie alkoholu,
 • zalecenia dotyczące higienicznego sposobów kaszlenia i kichania,
 • unikanie bezpośredniego kontaktu poprzez zachowanie minimalnego odstępu z osobami mającymi objawy przeziębienia lub grypy.

Są to jednak podstawowe czynności higieniczne, o których powinniśmy pamiętać zawsze, nie tylko w momencie wybuchu jakiejkolwiek epidemii.

W związku z panującą aktualnie epidemią, rządzący regularnie wprowadzają dodatkowe restrykcje i obostrzenia, które mają zmniejszyć tempo rozprzestrzeniana się koronawirusa.

Jednak nie tylko osoby, ale również i firmy są zmuszone do przestrzegania niektórych obostrzeń.

Maseczka ochronna, płyn do dezynfekcji powierzchni, żele antybakteryjne do rąk — w tym okresie to najczęściej kupowane produkty zarówno w każdym domu, jak i również w większości firm.

Niestety rzeczywistość naszego rynku pokazała, że dostępność tych produktów jest mocno ograniczona. W momencie ogłoszenia obowiązku noszenia rękawiczek oraz maseczek ochronnych, w ciągu jednego dnia produkty zniknęły ze sklepowych półek, a hurtownie drastycznie zaczęły podniosły ceny o nawet 200%!

Dlatego zawsze warto o wiele wcześniej przewidywać takie sytuacje, aby uniknąć ponoszenia dodatkowych kosztów.

Zwiększone zainteresowanie oczyszczaczami powietrza do gabinetu lekarskiego

Oprócz drastycznego wzrostu sprzedaży produktów takich jak: maseczki ochronne, płyny czy żele dezynfekujące, można także zauważyć zwiększone zainteresowanie oczyszczaczami powietrza przez gabinety lekarskie oraz salony kosmetyczne.

Na szczęście oczyszczacze powietrza nie są jeszcze obowiązkowym wyposażeniem gabinetów lekarskich, salonów kosmetycznych czy innych lokali usługowych, ponieważ ceny podstawowych modeli zaczynają się od kilkuset złotych, a modele bardziej zaawansowane mogę kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Strach pomyśleć jak mogłyby zacząć kształtować się ceny oczyszczaczy powietrza jeżeli ich dostępność na rynku zaczęłaby być mocno ograniczona.

Jednak dlaczego w obecnej sytuacji wzrosło zainteresowanie oczyszczaczami powietrza? Czy są one skuteczne w walce z wirusami? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w naszym ostatnim artykule dotyczącym skuteczności oczyszczaczy powietrza w walce z wirusami.

Dlaczego zwiększyło się zainteresowanie oczyszczaczami powietrza?

Wielu firmom zależy na bezpieczeństwie pracowników jak również klientów odwiedzających gabinety lekarskie czy też inne firmy usługowe tj. salony kosmetyczne czy zakłady fryzjerskie. Posiadanie oczyszczacza powietrza z filtrem HEPA oraz lampą UV typu C nie tylko pozytywnie wpłynie na poprawę jakości w pomieszczeniu, ale również zbuduje pozytywny wizerunek firmy w oczach klienta.

Należy pamiętać o tym, że wszystkie wspomniane salony oraz gabinety w końcu ruszą, a właściciele chcąc odrobić straty zaczną przyjmować zniecierpliwionych klientów. Prawdopodobnie zaczną obsługiwać większe grupy ludzi, co wiąże się z koniecznością zapewnienia odpowiednich środków ochrony oraz urządzeń takich jak np. oczyszczacze powietrza z lampą UV.

Najczęściej wybierane oczyszczacze powietrza do gabinetów

Przygotowaliśmy listę najczęściej wybieranych oczyszczaczy w następujących przedziałach cenowych:

 • do 1000 zł
 • powyżej 1000 zł

  Oczyszczacze powietrza do 1000 zł

 • Oczyszczacz powietrza Warmtec AP Evo

  Jest nowością w ofercie firmy Warmtec i od razu stał się chętnie kupowanym oczyszczaczem. Mimo stosunkowo niskiej ceny został wyposażony w kasetę z wbudowanym filtrem HEPA H13 oraz diody UV typu C. Urządzenie przeznaczone jest do użytkowania w pomieszczeniach o powierzchni do 50 m2.

  Koszty elementów eksploatacyjnych:

  • Kaseta filtrująca: 99 zł
  Oczyszczacz AP EVO

 • Oczyszczacz powietrza Warmtec AP200W

  Dostępny na rynku od kilku lat. Wyposażony w 7 etapów uzdatniania powietrza m. in.: filtr HEPA 13, lampę UV typu C oraz kolorowe diody wskazujące aktualny poziom zanieczyszczenia powietrza. Urządzenie przeznaczone jest do użytkowania w pomieszczeniach o powierzchni do 60 m2.

  Koszty elementów eksploatacyjnych:

  • Koszty zestawu filtrów: 148 zł
  • Lampa UV: 50 zł
  Oczyszczacz AP200W

  Oczyszczacze powietrza powyżej 1000 zł

 • Oczyszczacz powietrza Warmtec AP168W

  Podobnie jak w przypadku AP200W, powyższy oczyszczacz wyposażony posiada 7 etapów uzdatniania powietrza m. in. filtr HEPA 13 czy lampę UV typu C. Dodatkowo posiada wbudowany wyświetlacz LCD, który pokazuje dokładny poziom zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniu (pyłki PM2.5). Przeznaczony do pomieszczeń nie przekraczających 60 m2.

  Koszty elementów eksploatacyjnych:

  • Koszty zestawu filtrów: 148 zł
  • Lampa UV: 50 zł
  Oczyszczacz AP168W

 • Oczyszczacz powietrza Warmtec AP350W+

  Jeden z najbardziej zaawansowanych urządzeń dostępnych na rynku - posiada aż 8 etapów uzdatniania powietrza, m. in. HEPA 13 czy lampę UV typu C. Dodatkowo wyposażony został w zaawansowany wyświetlacz LCD oraz kolorowe diody, które wskazują aktualne zanieczyszczenie powietrza. Idealny do powierzchni nie przekraczających 80 m2.

  Koszty elementów eksploatacyjnych:

  • Koszty zestawu filtrów: 148 zł
  • Wkład nawilżający: 99 zł
  • Lampa UV: 50 zł
  Oczyszczacz AP350W

Oczyszczacze firmy Warmtec to urządzenia z Atestem PZH

Sprzęt używany zarówno w gabinetach lekarskich, jak i innych lokalach usługowych musi cechować najwyższa jakość, opatrzona niezbędnymi atestami i certyfikatami. Użytkowany jest w celu poprawy ludzkiego zdrowia, przez co trzeba mieć pewność, że jest niezawodny oraz całkowicie bezpieczny.

W przypadku wyboru oczyszczacza do gabinetu lekarskiego również należałoby wybrać urządzenie pewne i niezawodne.

Nie przez przypadek oczyszczacze firmy Warmtec znalazły się w czołówce najchętniej wybieranych urządzeń. Wszystkie modele tego producenta posiadają Atest PZH, który stanowi gwarancję spełnienia restrykcyjnych norm w odniesieniu do braku szkodliwości działania dla człowieka oraz środowiska naturalnego. To swojego rodzaju wizytówka poświadczająca najwyższą jakość urządzenia oraz całkowite bezpieczeństwo jego użytkowania.

Sam Państwowy Zakład Higieny jest najstarszą w Polsce Instytucją Zdrowia Publicznego powołaną w celu badania i podejmowania działań prewencyjnych w dziedzinie chorób zakaźnych i społecznych.

Podsumowanie

W dobie dzisiejszej epidemii związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, nie ma udowodnionego sposobu na to żeby w 100% uchronić się przed zakażeniem.

Należy jednak pamiętać o podstawowych zasadach higieny oraz dezynfekcji, a zakup oczyszczacza to w naszej ocenie dodatkowa forma zminimalizowania ryzyka zakażenia zarówno dla pracowników jak i klientów.

Dodatkowo gabinety lekarskie posiadające oczyszczacze powietrza mogą wzbudzić większe zaufanie w oczach potencjalnych pacjentów.

pixel
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020

Polecane

Warmtec AP350W+ do 80m² 8 etapowy WiFi lampa UV

Warmtec AP350W+ do 80m² 8 etapowy WiFi lampa UV

1 799,00 zł brutto1 669,00 zł brutto
Warmtec AP Neo do 100 m² 7 etapowy WiFi

Warmtec AP Neo do 100 m² 7 etapowy WiFi

1 299,00 zł brutto1 219,00 zł brutto
Warmtec AP168W do 60m² 7 etapowy lampa UV

Warmtec AP168W do 60m² 7 etapowy lampa UV

999,00 zł brutto949,00 zł brutto
Warmtec MED-80UVC lampy Philips TUV 16W G16 T5

Warmtec MED-80UVC lampy Philips TUV 16W G16 T5

3 999,00 zł brutto1 999,00 zł brutto
Warmtec AP1000W+ do 140m² 7 etapowy diody UV

Warmtec AP1000W+ do 140m² 7 etapowy diody UV

2 399,00 zł brutto2 179,00 zł brutto