Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak podłączyć piec akumulacyjny - Dimplex VFMi?

2021-02-22
Jak podłączyć piec akumulacyjny - Dimplex VFMi? Jak podłączyć piec akumulacyjny - Dimplex VFMi?

Piece akumulacyjne Dimplex VFMi to urządzenia grzewcze będące wynikiem wieloletniego doświadczenia w tworzeniu pieców akumulacyjnych.
Dzięki optymalnemu poborowi energii są niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem i od lat znajdują się w ścisłej czołówce najchętniej wybieranych elektrycznych urządzeń służących do zapewnienia ciepła.

Zaopatrując się w piec akumulacyjny należy pamiętać, że niezwykle ważny jest jego prawidłowy montaż. Urządzenia te charakteryzują się dużą masą, która uzależniona jest od ich mocy grzewczej. W poniższej tabeli prezentujemy zestawienie przykładowej mocy pieca akumulacyjnego Dimplex VFMi wraz z jego szacowaną masą:

MOC PIECA MASA WŁASNA
2 kW 98 kg
3 kW 137 kg
4 kW 175 kg
5 kW 215 kg
6 kW 254 kg

Piece akumulacyjne są urządzeniami o dużej masie, dlatego też nie zawiesza się ich bezpośrednio na ścianie. Grozi to jego upadkiem lub rozerwaniem obudowy pod wpływem działania grawitacji na masywny wkład pieca.

Dlatego ich montaż ma charakter przyścienny, przy czym w ścianie mocuje się jedynie kotwiczenia zapobiegające przewróceniu pieca. Wcześniej należy jednak koniecznie przykręcić listwy dystansujące wchodzące w skład każdego tego typu urządzenia, aby piec nie miał bezpośredniej styczności ze ścianą


Schemat podłączenia pieca akumulacyjnego Dimplex VFMi

Każdy piec akumulacyjny wymaga odpowiedniego przygotowania instalacji zasilającej i podłączenia na stałe. Powinien to wykonać elektryk z uprawnieniami, zgodnie z dołączoną do urządzenia instrukcją. Piece dynamiczne mogą być podłączone na 230V lub 400V. Ostateczna decyzja zawsze należy do instalatora.

Nie jest to urządzenie podłączane wtyczką do gniazdka i należy o tym pamiętać, decydując się na zakup tego typu urządzenia.

Masz pytania odnośnie pieców akumulacyjnych?

Zapoznaj się z pozostałymi artykułami, w których omawiamy najczęściej poruszane zagadnienia:

pixel
Pokaż więcej wpisów z Luty 2021

Polecane

Dimplex VFMi20 2000W

Dimplex VFMi20 2000W

2 599,00 zł brutto