Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Piec akumulacyjny - najczęściej wybierane modele i cena zakupu

2020-09-04
Piec akumulacyjny - najczęściej wybierane modele i cena zakupu Piec akumulacyjny - najczęściej wybierane modele i cena zakupu

Decydując się na zakup pieca akumulacyjnego, należy liczyć się z wydatkiem większym, aniżeli w przypadku montażu grzejników konwektorowych lub ogrzewania podłogowego.

Jednakże traktując zakup jak inwestycję i zapoznając się z szacunkowymi kosztami ogrzewania szybko dojdziemy do wniosku, że mimo wszystko całe przedsięwzięcie w dłuższej perspektywie czasu jest dla nas opłacalne.

Wobec tego, jaki piec akumulacyjny wybrać, aby spełniał nasze wymagania, a przy tym zapewnił efektywną i ekonomiczną pracę?


Piece akumulacyjne Dimplex - sprawdzone rozwiązanie

W tej kwestii warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Dużą popularnością cieszą się piece akumulacyjne Dimplex - firmy specjalizującej się w elektrycznych formach ogrzewania.

W sieci można znaleźć wiele pozytywnych opinii na temat ich efektywnej i bezawaryjnej pracy, dzięki czemu wypracowały sobie reputację wiodących urządzeń tego typu na rynku.

Również z przeprowadzonych przez nas badań dotyczących poziomu satysfakcji klienta, którzy w okresie ostatnich 2 lat dokonali zakupu pieca akumulacyjnego Dimplex potwierdzają, że aż 96% ankietowanych jest zadowolonych z użytkowania urządzenia oraz potwierdza, że średniomiesięczne koszty ogrzewania są dla nich akceptowalne.


Polecane modele - seria Dimplex VFMi oraz XLE

Najczęściej wybieranymi modelami są piece akumulacyjne z serii Dimplex VFMi oraz XLE. Ich popularność wynika przede wszystkim z energooszczędnego użytkowania oraz długiego czasu zapewnienia komfortu cieplnego przy minimalnym zużyciu energii.

Urządzenia te jednak różnią się od siebie pod względem niektórych funkcjonalności, dlatego też decydując się na wybór jednego z nich należy wziąć pod uwagę, charakterystykę danego modelu. Poza cechami wspólnymi, takimi jak taka sama zasada działania, ekonomiczne użytkowanie, ich różnice można streścić w niniejszej tabeli:

Dimplex XLE Dimplex VFMi
elektroniczny sterownik temperatury, temperatura wyświetlana cyfrowo, termoregulacja mechaniczna (za pomocą pokrętła) *,
głębokość 18 cm, większa wysokość i szerokość, głębokość 25 cm, mniejsza szerokość i wysokość,
duża ilość trybów wspomagających, m.in. detekcja otwartego okna, blokada przed dziećmi, automatyczna regulacja ładowania, tryb wakacje i poza domem, możliwość podłączenia pogodówki (sterownika ładowania pieca w zależności od pogody),
mniejsza pojemność cieplna przy zbliżonej mocy grzałek. większa pojemność cieplna przy zbliżonej mocy grzałek.

*- w sklepie emultimax do każdego pieca akumulacyjnego z serii VFMi regulator temperatury Warmtec T510 - gratis

Dlatego też piece akumulacyjne z serii XLE można polecić osobom, które oprócz energooszczędności cenią sobie wygodę i chętnie korzystają z trybów wspomagających oszczędzanie energii lub zwiększających bezpieczeństwo. Jednocześnie mniejsza głębokość sprawia, że urządzenie “nie odstaje” w przypadku montażu naściennego, tym samym jest mniej widoczne w pomieszczeniu.

Natomiast piece z serii Dimplex VFMi cechują się nieco większą wydajnością i przy nieznacznie większej głębokości. Co prawda regulacja temperatury odbywa się za pomocą pokrętła, lecz możliwość podłączenia zewnętrznego regulatora temperatury w pełni rekompensuje tą niedogodność. Dimplex VFMi jest kompatybilny ze sterownikiem ładowania WGM 05 AC, czyli. tzw. “pogodówką”, regulującym poziom naładowania pieca.


Cena zakupu Dimplex VFMi oraz XLE

Cena zakupu urządzenia jest zależna od jego mocy - te najmocniejsze są zdecydowanie droższe, aniżeli ich słabsze odpowiedniki. Dlatego też cena zakupu będzie zależała od powierzchni, do jakiej przeznaczone jest urządzenie.

Poniżej prezentujemy zestawienie dostępnych modeli pieców akumulacyjnych Dimplex:

Dimplex XLE

Piec akumulacyjny Dimplex XLE
MODEL MOC CENA
XLE050 0,93 kW Zobacz cenę
XLE070 1,43 kW Zobacz cenę
XLE100 2,04 kW Zobacz cenę
XLE125 2,54 kW Zobacz cenę
XLE150 3,02 kW Zobacz cenę

Dimplex VFMi

Piec akumulacyjny Dimplex VFMi
MODEL MOC CENA
VFMi20 0,93 kW Zobacz cenę
VFMi30 1,43 kW Zobacz cenę
VFMi40 2,04 kW Zobacz cenę
VFMi50 2,54 kW Zobacz cenę
VFMi60 3,02 kW Zobacz cenę

Masz pytania odnośnie pieców akumulacyjnych?

Zapoznaj się z pozostałymi artykułami, w których omawiamy najczęściej poruszane zagadnienia

pixel
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020

Polecane

Dimplex VFE 20 K 2kW

Dimplex VFE 20 K 2kW

5 169,69 zł brutto3 878,00 zł brutto
Dimplex XLE050 1,02kW

Dimplex XLE050 1,02kW

3 047,00 zł brutto2 811,00 zł brutto
Dimplex VFMi20 2000W

Dimplex VFMi20 2000W

2 599,00 zł brutto